مراسم گرامیداشت هفته دولت

 
کد خبر: 10280    1396/06/07

با حضور کارکنان و مسؤولین دانشگاه بوعلی سینا، مراسم گرامیداشت هفته دولتو بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، صبح روز دوشنبه 1396/06/06 مراسم گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با حضور کارکنان و مسؤولین دانشگاه بوعلی سینا در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت ‌الاسلام و المسلمین علی ‌محمد عباسی مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی ‌سینا گفت: برای اینکه ما در دولت کریمه نقش داشته باشیم باید در راستای اهداف آن دولت قدم برداریم. وی اظهار کرد: ششم ذی ‌الحجه سالروز شهادت حجاج درسال 1366 توسط مزدوران آل سعود  است و دعا می‌کنیم که این حرمین شریفین از دستان پلید آل سعود نجات یابد وهمه مسلمانان با امنیت کامل در ضیافت الهی حج شرکت کنند. عباسی با بیان اینکه در هفته دولت باید به دولت کریمه امام زمان (عج) توجه کرد، ادامه داد: در دولت کریمه امام زمان (عج) شاهد برخورد کریمانه با مردم خواهیم بود و در این دولت همه حق و حقوق مردم به خوبی رعایت خواهد شد. مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی ‌سینا با تأکید بر اینکه در نگاه کریمه عزت اول و آخر اسلام و مسلمین است، عنوان کرد: در دولت اسلامی باید  توجه و اولویت اصلی دولت اسلامی تأمین معیشیت و بهبود وضعیت مادی مردم باشد و در کنار آن آرامش جامعه اسلامی در پرتو نگاه توحیدی تأمین شود. حجت ‌الاسلام عباسی گفت: متأسفانه در جامعه کریمه و اسلامی انسان‌ های منافق در مقابله با اسلام قرار می‌گیرند؛ با بررسی نفاق در صدر اسلام به این امر پی خواهیم برد که نقش بارز منافقین در مدینه بود نه در مکه چرا که در مکه هنوز دولت اسلامی تشکیل نشده بود. وی ادامه داد: از آنجا که تشکیل دولت، جایگاه و مقام را به دنبال دارد، نفاق همواره بعد از تشکیل دولت اسلامی ایجاد می‌شود که در زمان پیغمبر اکرم(ص) بعد از شکل‌گیری دولت اسلامی در مدینه که مباحثی چون مقام و جانشینی مطرح می ‌شود، نفاق نیز به وجود می ‎‌آید. مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی ‌سینا گفت: برای اینکه ما در آن دولت کریمه نقش داشته باشیم باید امروز با رفتار و عمل خود همه افراد جامعه را به سمت دین خدا دعوت کنیم و در راستای اهداف ان دولت قدم برداریم. وی با اشاره به این حدیث امام باقر (ع) که فرمودند: مایه زینت ما اهل بیت باشید، عنوان کرد: خدمت‌رسانی به جامعه یکی از عوامل زینت بودن برای اهل بیت (ع) است لذا انسان همه توان خود را برای رفع نیاز ارباب‌ رجوع به کار می‌گیرد.

در ادامه این مراسم دکتر یعقوب محمدی فر، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی دانشگاه گفت: در آخرین طبقه ‌بندی دانشگاه ‌ها، دانشگاه بوعلی‌ سینا جزء 9 دانشگاه برتر کشور است و این امر به اهمیت و جایگاه این دانشگاه می‌افزاید. وی ادامه داد:  این دانشگاه دارای 427 عضو هیأت علمی است بر اساس آماری که درباره کارکنان دانشگاه بوعلی‌سینا به دست آمده است، 736 نفر کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد وضعیت شغلی 262 نفر رسمی و پیمانی است و 472 نفر دارای وضعیت قراردادی قرار دارند. دکتر محمدی ‌فر خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته تبدیل وضعیت تعدادی از کارکنان این دانشگاه انجام شد، اما هنوز تعداد زیادی از کارکنان درحالت قراردادی قرار دارند و این موضوع فشار زیادی بر بدنه دانشگاه وارد کرده است چرا که دانشگاه را با مشکل مالی مواجه می‌کند لذا درصدد تبدیل وضعیت بیشتر کارکنان دانشگاه که در حالت قراردادی هستند هستیم.

گفتنی است که در صبحگاه روز دوشنبه 1396/06/06 هیأت رئیسه دانشگاه بوعلی‌سینا به همراه جمعی از مسؤولین، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا تجدید بیعت کردند. 

ایمیل:
تصویر امنیتی:
 Security code

هیچ نظری برای این خبر نمایش داده نشده است.
 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا    
 
کد پستی: 38695-65178   تلفن: +98-81-38381601-10    

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند